Federatia Sindicatelor Libere din Invatamant
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diplome USH

In jos

diplome USH Empty diplome USH

Mesaj  Mihai Vin Iun 01, 2012 5:27 pm

Am absolvit in 2009 la ID Facutatea de Psihologie si Pedagogie din Brasov. Dintr-un abuz fara precedent al d-nei Andronescu, continuat fara clipire de sinistrul Funeriu si Baba, promotia noastra asteapta eliberarea diplomelor! In Salaj, 6 cadre didactice de la aceeasi unitate scolara, respectiv CSEI Simleu Silvaniei, am fost retrogradate in functie de la 1 iunie 2010, dupa ce in septembrie 2009 am fost incadrati in functia de profesor! Nu au asteptat nici macar termenul de 1 an prevazut de lege pentru valabilitate adeverintei de licenta! Din 2010 ne aflam in proces cu scoala! Intre timp, pe 6 aprilie 2012, am castigat la ICCJ irevocabil obtinerea diplomei! Cat mai trebuie sa asteptam, ca sa fim repusi in drepturi? Cat mai poate continua batjocura asta, fara ca adevaratii vinovati sa plateasca pentru indiferenta si incompetenta lor! Este revoltator cum un personaj de genul d-nei ex (s)ministru Andronescu, mai sustine si acum relicentierea, fara sa tina seama neretroactivitatea legii, si dupa ce in iarna, senatul a respins initiativa ei legislativa prin care vroia sa ne trimita din nou la relicentiere! Unde s-a mai pomenit asa ceva ? Rusine d-nei Andronescu, dar si celor care o mai asculta!!!

Mihai

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 30/03/2011

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum